W drogerii znajdziemy niejeden zestaw kosmetyków męskich (www.bee.pl). Zanim jednak sięgniemy po jakikolwiek z nich, musimy dowiedzieć się, czego właściwie oczekujemy. Większości mężczyzn na pewno przyda się żel pod prysznic, jak również szampon do włosów. Jeśli nasze kosmyki są suche, zainwestujmy także w odżywkę. Przy wyborze kosmetyków zwracajmy uwagę na ich składy, pojemności, jak również na zapach. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że będziemy usatysfakcjonowani. 

Jaki żel pod prysznic wybrać?

Jednym z najpopularniejszych kosmetyków przeznaczonych do codziennego oczyszczania skóry jest żel pod prysznic. Wbrew nazwie, można go także stosować, jeżeli mamy w zwyczaju kąpiele w wannie. Jak wybrać dobry jakościowo kosmetyk myjący? Na pewno zwróćmy uwagę na to, aby zawierał on łagodne, a nie intensywnie działające środki myjące. Dobrze byłoby także mieć na uwadze to, aby żel łatwo się pienił. Dla zdecydowanej większości mężczyzn istotny jest także zapach kosmetyku. Panowie poszukują zazwyczaj żeli pachnących mchem, paczulą czy piżmem. Przy wyborze aromatu kosmetyku warto brać pod uwagę przede wszystkim swoje własne preferencje. 

Na jaki szampon do włosów i odżywkę się zdecydować?

Włosów lepiej nie myć przy pomocy żelu pod prysznic. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie kupno szamponu. Powinien on być dopasowany do rodzaju posiadanych przez nas kosmyków. Jeśli włosy są suche i zniszczone, postawmy na intensywnie odżywczy i regenerujący szampon. Jeśli mamy jednak problem z nadmiernym przetłuszczaniem się kosmyków, przyda nam się szampon oczyszczający. Panowie mający kłopot z nadmiernym wypadaniem włosów, powinni zdecydować się zaś na kupno szamponu, który je wzmocni. Pomocna może okazać się także odżywka nawilżająca włosy.  Należy oczekiwać od niej przede wszystkim właściwości zmiękczających kosmyki. Kluczem do sukcesu jest jej systematyczne stosowanie. Najlepiej używać jej po każdym myciu.